Internetowy serwis motoryzacyjny

Internetowy serwis motoryzacyjny
Diesel wróci?

Bosch ogłosił, że znalazł sposób zmniejszenie emisji tlenków azotu.

System, który ma optymalizować zarządzanie temperaturą spalin jest w stanie – według zapowiedzi niemieckiego koncernu – zredukować emisję NOx do jednej dziesiątej dopuszczalnej normy. Bez modyfikacji oprogramowania i nawet w niskim zakresie temperatur. Jeśli to coś więcej niż przechwałki, możemy więc mieć do czynienia ze zwrotem w dramacie pod tytułem „Upadek Diesla”.

Przedstawiciel firmy Bosch twierdzi, że wprowadzenie nowej technologii sprawi, że zakazy wjazdu do centrum (obejmujące coraz więcej miast) przestaną mieć znaczenie. Gdzie tkwi haczyk? Technologia nie może być zaimplementowana do wyprodukowanych samochodów. Trzeba więc będzie czekać na nową generację aut z silnikiem Diesla, które mają szansę znów stać się ekologiczną alternatywą dla silników spalinowych…

To jedna z ostatnich prób zbicia kapitału na technologii odchodzącej do lamusa, czy całkowite przewartościowanie dyskusji na temat silników wysokoprężnych? Jedno jest pewne – wielkie koncerny nie zrezygnują bez walki z Diesla, w którego zainwestowały grube miliardy.

D.C.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *