Internetowy serwis motoryzacyjny

Internetowy serwis motoryzacyjny
Francja dopłaci do używanego samochodu

Od 500 do 1000 euro wsparcia dla tych, którzy zdecydują się na nowsze (niekoniecznie nowe) auto.

Zmiany we Francji

Francuski rząd stara się ograniczyć zanieczyszczenie środowiska na różne sposoby. Zapowiedziano już wprowadzenie zakazu sprzedaży samochodów z silnikami diesla (od 2040 roku). Ministerstwo środowiska idzie jednak krok dalej, zamierzając zachęcić kierowców do pozbycia się starych, trujących aut. Ma temu służyć system dopłat promujący przechodzenie na bardziej ekologiczne środki transportu.

Dopłaty takie już funkcjonują, ale obecnie dotyczą tylko osobom o niskich dochodach. Od przyszłego roku na rządową pomoc będzie mógł liczyć każdy, kto zrezygnuje z samochodu benzynowego zarejestrowanego przed rokiem 1997 lub diesla poruszającego się po drogach przynajmniej od roku 2000. Mniej zamożni Francuzi dostaną dodatkowo do 2 tysięcy euro.

Tymczasem w Polsce

To kolejny ruch europejskiego kraju, który może spowodować napływ mocno wyeksploatowanych samochodów do Polski – Niemcy rozpoczęli dotowanie zakupu nowych aut spełniających wyśrubowane normy emisji spalin. Polski rząd nie jest zainteresowany ograniczeniem importu, więc za kilka lat może się okazać, że pojazdy, które zostaną uznane na zachodzie za zbyt niebezpieczne, zaczną nowe życie na naszych drogach…

J.G.

Podobne artykuły

Made In Poland

Gdyby zebrać w jednej montowni wszystkie części samochodowe produkowane na terenie Polski, powstałoby przynajmniej kilka znanych modeli.

Czytaj dalej »

Jeden komentarz:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *