Internetowy serwis motoryzacyjny

Internetowy serwis motoryzacyjny
Kubica coraz bliżej F1

Najnowsze informacje dotyczące Roberta Kubicy są bardzo optymistyczne.

W środę odbyły się kolejne testy na bolidzie z 2012 roku. Kubica poradził sobie z krętymi odcinkami toru, a dodatkowo przeszedł test 5 sekund (czas, który kierowca ma na to, by opuścić bolid. To świetna wiadomość, ponieważ właśnie te elementy wzbudzały dotąd największe wątpliwości jeśli chodzi o gotowość Kubicy do powrotu.

Sam Robert jest zadowolony, by nie powiedzieć zaskoczony swoją formą. Jak stwierdził „myślałem, że najlepsze czasy są już za mną, ale to nieprawda. Nie spodziewałem się, że wszystko przychodzić będzie tak naturalnie i mój instynkt będzie działał”.

Kubica przejechał 90 okrążeń po torze Paul Ricard i udowodnił, że jest gotowy do udziału w najważniejszych wyścigach. Jeśli potwierdzą się plotki, 30 lipca Robert weźmie udział w oficjalnych testach tegorocznego bolidu w trakcie GP Węgier. Przy odrobinie szczęścia Kubica wystartuje jako zawodnik Renault w sierpniowym GP Belgii.

Biorąc pod uwagę, że Polak uzyskał na symulatorze czas lepszy niż pierwszy kierowca Renault, byłaby to świetna wiadomość dla każdego fana F1.

D.C.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *