Internetowy serwis motoryzacyjny

Internetowy serwis motoryzacyjny
Kubica testuje bolid Renault

Po raz pierwszy od wypadku w 2011 roku Polak wraca do F1.

Już dzisiaj (06.06) odbędą się testy w Walencji. Zanim fani ogłoszą wielki powrót, warto wziąć pod uwagę, że chodzi o Lotus E20, pokazowy bolid, który zwyciężał w roku 2012… Mimo wszystko to spory skok dla Roberta Kubicy, który testował w tym roku F3 i Formułę E. Bolidem „z najwyższej półki” kierował ostatnio na kilka dni przed wypadkiem podczas Ronde di Andora – właśnie na torze w Walencji.

Udział w testach był trzymany w tajemnicy do ostatniej chwili.

AKTUALIZACJA:

115 okrążeń, uśmiechnięty Kubica (który narzekał na przyczepność, podsterowność i docisk) – tyle dowiedzieliśmy się od Renault. Francuski dziennikarz dodaje do tego, że Polak wykręcał lepsze czasy niż Sirotkin, rezerwowy kierowca teamu Renault, a test odwzorowywał warunki wyścigów. Wiadomo więc niewiele, ale kibice już starają się łączyć fakty: testy GP3 z bardzo wymagającymi zakrętami, testy w Formule E, która pozwala oswoić się z nowinkami, a teraz ponad sto okrążeń, które wystawiły na próbę wytrzymałość Kubicy – wszystko to niedługo po tym, gdy Polak zrezygnował z LMP1… Szykuje się wielki powrót?

P.P.

Podobne artykuły

Elektryczne Maserati

Koncern Fiat Chrysler zapowiada nowe modele samochodów z napędem elektrycznym, w tym sportowe Maserati mogące rywalizować z Teslą. Sergio Marchionne w wywiadzie dla agencji Bloomberg: „Zawsze myślałem, że model biznesu wspierany przez Teslę może być powielony przez Fiat Chrysler, jako że mamy zarówno markę jak i odpowiednie samochody. Myślę, że[…]

Czytaj dalej »

Elektryk dla mas

Volkswagen I.D. daje nadzieję na to, że samochody elektryczne przestaną być gadżetem dla bogatych.

Czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *