Internetowy serwis motoryzacyjny

Internetowy serwis motoryzacyjny
Kubica wraca do F1!

Jako kierowca rezerwowy, ale to już pewne – Robert Kubica dołącza do Williamsa. 

Miesiące wypełnione dziesiątkami plotek, spekulacji i analizowania każdego strzępka informacji dobiegły końca. Drugim kierowcą zespołu Williams został Siergiej Sirotkin. Kontrakt podpisano na rok. Robert Kubica pozostaje jednak w grze jako kierowca rozwojowy i rezerwowy. Polak będzie więc mógł lepiej przygotować się do ewentualnej walki o udział w wyścigach, a Williams dostanie wszystko, czego potrzebuje – młodego kierowcę z olbrzymim zapleczem finansowym i doświadczonego wyjadacza, który pomoże poprawić bolid. Nie jest to spełnienie marzeń fanów za rok Kubica będzie miał dużo łatwiejsze zadanie, a już teraz było bardzo blisko – zdecydowało zbyt mało czasu na przeskoczenie kilku generacji bolidów.

Historia Kubicy potrzebuje jeszcze mocnego zakończenia, które uzupełni legendę. Szansa, którą Polak otrzyma w sezonie 2018 będzie może być idealną okazją do zrobienia ostatniego kroku. Znając markę RK, z pewnością zostaniemy jeszcze zaskoczeni.

D.C.

źródło: Williams Racing

Podobne artykuły

Moment grozy

Kilka sekund, które pokazuje, jak niebezpieczny (i niesamowity) jest wyścig na wyspie Man.

Czytaj dalej »

Kubica na torze i w TV

Nie w Formule 1, ale ponownie w Renault. Robert Kubica ściga się w ten weekend, a my możemy obejrzeć to na Eurosporcie i YT.

Czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *