Internetowy serwis motoryzacyjny

Internetowy serwis motoryzacyjny
Polacy kochają samochody

Jeśli chodzi o miłość do motoryzacji, wyprzedzamy praktycznie całą Europę.

Kto najczęściej wybiera się na przejażdżki i który naród najczęściej odwiedza strony związane z motoryzacją? Okazuje się, że nie są to ani Włosi ze swoim kultowymi producentami, ani Anglicy traktujący produkcję wysokobudżetowego programu motoryzacyjnego jako element misji telewizji publicznej. W przeprowadzonej niedawno ankiecie czołówka niemal każdej kategorii opanowana jest przez Polaków!

Kierowców ze Starego Kontynentu pytano między innymi o to, czy w ciągu ostatniego roku samodzielnie umyli swój samochód, przejechali się nim tylko dla przyjemności, przeczytali branżowy magazyn czy odwiedzili imprezę motoryzacyjną. W większości przypadków Polacy znaleźli się w pierwszej trójce. Część pytań powinno odczytywać się z uwzględnieniem lokalnego kontekstu – ciężko porównać choćby odsetek osób dokonujących samodzielnych napraw w przypadku Polski (średni wiek pojazdów w okolicach 15 lat) i Niemiec. Można jednak założyć, że własne cztery kółka są dla Polaków nie tylko narzędziem, ale też przedmiotem dostarczającym przyjemności.

Polacy okazali się też sceptycznie nastawieni do pojazdów autonomicznych. Przeważająca większość rodaków deklaruje, że chce samodzielnie prowadzić nawet wtedy, gdy autonomiczne auta staną się codziennością.

P.P.

zdjęcie: Goldrs (Wikipedia)

Podobne artykuły

Jak wielki jest The Grand Tour?

160 milionów funtów budżetu. Najsłynniejsze trio samochodziarzy. Legenda najlepszego programu motoryzacyjnego. Setki milionów fanów. TGT to największy hype train tego roku. Czy ma prawo się wykoleić?

Czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *