Internetowy serwis motoryzacyjny

Internetowy serwis motoryzacyjny
Testowane na zwierzętach

Niemieckie koncerny motoryzacyjne spaliny na małpach oraz… na ludziach.

Sprawa jest powiązana z Dieselgate. Badania przeprowadzane w Niemczech i w USA miały udowodnić, że nowe silniki są bezpieczne. Grupa powołana przez koncerny VW, BMW i Daimler miała za zadanie obronić technologię przynoszącą krociowe zyski. Jak podaje New York Times „celem było wpłynięcie na debatę i pozostawienie przywilejów podatkowych na dawnym poziomie. Jednym z pomysłów sfinansowanych przez Europejską Grupę Badawczą do Spraw Środowiska i Zdrowia w Sektorze Transportowym było pompowanie spalin do płuc dziesięciu małp. Całe szczęście, że do eksperymentu wykorzystywano to samo oprogramowanie, które miało za zadanie oszukiwać zewnętrzne instytucje podczas testów emisji spalin. Gorzej, że Europie podobne „badania naukowe” miały być prowadzone na ludziach.

Nowa odsłona skandalu z pewnością nie poprawi wizerunku motoryzacjnych gigantów. Dieselgate kosztował VW już 30 miliardów dolarów…

D.C.

zdjęcie: pexels.com

Podobne artykuły

Wypadek w VR

Filmik przygotowany przez producenta alkoholu ma za zadanie pokazać, jak kończy się jazda pod wpływem. Wśród wielu podobnych wyróżnia go to, że został nakręcony w 360 stopniach i można go obejrzeć, korzystając z gogli VR.

Czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *