Internetowy serwis motoryzacyjny

Internetowy serwis motoryzacyjny
Żadnej pracy się nie boi

MAN TGE to nowa jakość w segmencie samochodów dostawczych. Tytan pracy dostępny w 69 wariantach sprawdzi się w każdych warunkach.

Dostawczak dla każdego

MAN wchodzi na rynek samochodów dostawczych z przytupem, oferując bogato wyposażone pojazdy dostępne w kilkudziesięciu wersjach bazowych: od furgonu i kombi do podwozia z kabiną pojedynczą lub podwójną. Problemu nie stanowi też napęd na przednie, tylne lub wszystkie koła.

Długość kabiny w standardowej wersji furgon to nieco mniej niż 6 metrów (rozstaw osi 3640 mm), tymczasem ta najdłuższa ma niemal 7 metrów i 40 centymetrów (rozstaw osi 4490 mm). Maksymalna objętość przestrzeni ładunkowej wynosi 18,4 m3, co jest wynikiem więcej niż przyzwoitym.

Całość napędza wysokoprężny silnik nowej generacji o pojemności 1968 cm3 dostępny w kilku wersjach o mocy 102 KM, 122 KM, 140 KM i 177 KM (BiTurbo). Czterycylindrowy turbodiesel Common Rail skonstruowano z uwzględnieniem wymagań eksploatacyjnych pojazdu dostawczego. Jednostka napędowa współpracuje z bardzo udaną, 6-biegową skrzynią manualną lub 8-biegowym, hydrokinetycznym automatem.

Bogate wyposażenie w standardzie

MAN TGE wyróżnia się wśród konkurencji przede wszystkim oferowanym wyposażeniem. Wśród standardowego wyposażenia znajduje się między innymi klimatyzacja, centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, oświetlenie LED w kabinie i ładowni… ale to dopiero początek. Standardem dla klientów MAN okazuje się jednak również asystent ruszania na wzniesieniu, układ Start & Stop z systemem odzyskiwania energii oraz asystent hamowania.

Wyprzedzić rzeczywistość

Ten ostatni wart jest osobnego akapitu. System rejestruje to, co dzieje się z samochodami jadącymi z przodu i ostrzega kierowcę, gdy ten nie zachowuje bezpiecznej odległości. W przypadku, gdy TGE wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, asystent hamowania może zmniejszyć prędkość lub nawet całkowicie zatrzymać pojazd. W ekstremalnej sytuacji umożliwia to uniknięcie wypadku lub przynajmniej ograniczenie jego ewentualnych konsekwencji.

Nowa jakość w segmencie

MAN TGE to doskonała propozycja od uznanego producenta. Mnogość wersji umożliwia dostosowanie go do każdych potrzeb, a stosunkowo niska cena w połączeniu z bogatym wyposażeniem standardowym sprawiają, że TGE jest świetną alternatywą dla innych samochodów dostawczych dostępnych na rynku.

P.P.

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *