Internetowy serwis motoryzacyjny

Internetowy serwis motoryzacyjny
Żadnej pracy się nie boi

MAN TGE to nowa jakość w segmencie samochodów dostawczych. Tytan pracy dostępny w 69 wariantach sprawdzi się w każdych warunkach.

Dostawczak dla każdego

MAN wchodzi na rynek samochodów dostawczych z przytupem, oferując bogato wyposażone pojazdy dostępne w kilkudziesięciu wersjach bazowych: od furgonu i kombi do podwozia z kabiną pojedynczą lub podwójną. Problemu nie stanowi też napęd na przednie, tylne lub wszystkie koła.

Długość kabiny w standardowej wersji furgon to nieco mniej niż 6 metrów (rozstaw osi 3640 mm), tymczasem ta najdłuższa ma niemal 7 metrów i 40 centymetrów (rozstaw osi 4490 mm). Maksymalna objętość przestrzeni ładunkowej wynosi 18,4 m3, co jest wynikiem więcej niż przyzwoitym.

Całość napędza wysokoprężny silnik nowej generacji o pojemności 1968 cm3 dostępny w kilku wersjach o mocy 102 KM, 122 KM, 140 KM i 177 KM (BiTurbo). Czterycylindrowy turbodiesel Common Rail skonstruowano z uwzględnieniem wymagań eksploatacyjnych pojazdu dostawczego. Jednostka napędowa współpracuje z bardzo udaną, 6-biegową skrzynią manualną lub 8-biegowym, hydrokinetycznym automatem.

Bogate wyposażenie w standardzie

MAN TGE wyróżnia się wśród konkurencji przede wszystkim oferowanym wyposażeniem. Wśród standardowego wyposażenia znajduje się między innymi klimatyzacja, centralny zamek, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, oświetlenie LED w kabinie i ładowni… ale to dopiero początek. Standardem dla klientów MAN okazuje się jednak również asystent ruszania na wzniesieniu, układ Start & Stop z systemem odzyskiwania energii oraz asystent hamowania.

Wyprzedzić rzeczywistość

Ten ostatni wart jest osobnego akapitu. System rejestruje to, co dzieje się z samochodami jadącymi z przodu i ostrzega kierowcę, gdy ten nie zachowuje bezpiecznej odległości. W przypadku, gdy TGE wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, asystent hamowania może zmniejszyć prędkość lub nawet całkowicie zatrzymać pojazd. W ekstremalnej sytuacji umożliwia to uniknięcie wypadku lub przynajmniej ograniczenie jego ewentualnych konsekwencji.

Nowa jakość w segmencie

MAN TGE to doskonała propozycja od uznanego producenta. Mnogość wersji umożliwia dostosowanie go do każdych potrzeb, a stosunkowo niska cena w połączeniu z bogatym wyposażeniem standardowym sprawiają, że TGE jest świetną alternatywą dla innych samochodów dostawczych dostępnych na rynku.

P.P.

 

Podobne artykuły

Jeszcze oszczędniej

Najnowszy MAN oferuje poprawione osiągi, a przy tym zużywa mniej paliwa. Optymalizacja kosztów jeszcze nigdy nie była tak prosta.

Czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *