Internetowy serwis motoryzacyjny

Internetowy serwis motoryzacyjny
Powakacyjny bilans

Wakacje 2018 za nami. Ile Was kosztowały?

Nie chodzi o cenę wczasów, a o liczbę punktów karnych, które zarobiliście latem. Oby jak najmniej! Sprawdźcie to za darmo i przez Internet. A w trasie jedźcie tak, by nie zdobyć nowych!

Czego potrzebujesz, by online sprawdzić punkty karne? Profilu Zaufanego. Jeśli już go masz – świetnie, jeśli nie – założysz go szybko, prosto i bez wychodzenia z domu.

Dowiedz się, jak założyć Profil Zaufany.

Bez Profilu Zaufanego daleko nie ujedziesz

Profil Zaufany pozwala potwierdzić Twoją tożsamość w sieci. Chodzi o to, żeby nikt nie mógł się pod Ciebie podszyć. Ważna informacja: możesz sprawdzić tylko swoje punkty karne. Nie ma szans, by sprawdzić ile punktów ma ktoś inny.

Jak to zrobić?

Jeśli masz już swój Profil Zaufany wejdź na stronę na portalu Obywatel.gov.pl umożliwiającą sprawdzenie punktów karnych. Co dalej?

1.       Kliknij przycisk Sprawdź swoje punkty karne.

2.       System przeniesie cię na stronę Profilu Zaufanego. Zaloguj się na swoje konto.

3.       Po zalogowaniu system przeniesie Cię z powrotem do serwisu obywatel.gov.pl.

4.       Informacja o Twoich punktach karnych wyświetli się od razu.

5.       Możesz ją pobrać w formacie PDF i wydrukować — jeśli chcesz. Taki wydruk ma charakter informacyjny — nie jest to dokument urzędowy. Oznacza to, że sąd albo urząd może nie uznać takiego dokumentu (np. jako dowód w sprawie). Jeśli potrzebujesz urzędowego zaświadczenia o punktach karnych, dostaniesz je w komisariacie policji.

Baza danych jest aktualizowana raz dziennie, więc wyświetlona informacja może się zmienić. Dlatego jeżeli masz wątpliwości, sprawdź swoje punkty karne jeszcze raz, na przykład następnego dnia.

Bezpiecznej drogi!

źródło: Wydział Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji

Podobne artykuły

Czeski niedźwiedź

Przestronny, siedmiomiejscowy SUV pełen przemyślanych rozwiązań. O tym, że Kodiaq jest produkowany przez Skodę, świadczy głownie atrakcyjna cena. Czesi nawiązują walkę z najlepszymi.

Czytaj dalej »

Paliwo z plastiku

Litr benzyny z kilograma odpadów? Polska technologia może sprawić, że śmieci zamienią się w Pb95 w cenie 4zł za litr. Patent na tanią benzynę Firma z Bielska posiada wiedzę i technologię, dzięki której może jednocześnie pozbyć się plastikowych odpadów niepodlegających recyklingowi i wprowadzić na rynek olej napędowy oraz benzynę tańszą[…]

Czytaj dalej »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *