Internetowy serwis motoryzacyjny

Internetowy serwis motoryzacyjny
Tanie wozy z Wysp

Przepisy umożliwiają rejestrację w Polsce samochodu z kierownicą po prawej stronie, ale jeśli nie jeździsz wyłącznie po autostradach, przekładka to jedyny rozsądny wybór. Czy opłaca się sprowadzać samochód z Wielkiej Brytanii?

Tani wychodzi drogo

Na pewno nie warto inwestować w auta warte kilka tysięcy złotych. Ten sam model kupiony w Anglii może być spor tańszy, ale po doliczeniu wszystkich opłat, a przede wszystkim przystosowaniu go do poruszania się po polskich drogach, wyjdziemy na zero lub zaoszczędzimy symboliczną kwotę. Samo przełożenie kierownicy kosztuje od 2 do 7 tysięcy złotych, a to tylko część wydatków. Nawet wtedy, gdy zdecydujemy się na pójście na skróty, czyli posadzenie kierowcy na prawym fotelu, pojazd nie zostanie dopuszczony do ruchu bez przeprowadzenia kilku modyfikacji. Mowa o reflektorach, lusterkach i świetle przeciwmgłowym. W niektórych przypadkach nie obędzie się też bez wymiany zegarów wyskalowanych w km/h. No właśnie, w niektórych przypadkach…

Zbyt nowy to też źle

Różnica w cenie pomiędzy reflektorami w starszych samochodach a najnowszymi konstrukcjami może przekroczyć tysiąc złotych. Podobnie jest z lusterkami – te najprostsze kosztują około 200 złotych, podczas gdy na podgrzewane modele wyposażone w kierunkowskazy można wydać nawet 1500 zł za sztukę. Kluczowy okazuje się więc wybór samochodu, który będzie jak najlepiej przystosowany do „zmiany stron”. Plusem jest licznik wyskalowany zarówno w milach jak i w kilometrach. Współczesne modele mogą też mieć centralnie umieszczone tylne światło przeciwmgłowe – wszystko to przekłada się na niższe koszty. Najwięcej można „ugrać” na samym procesie przekładania kierownicy. Zdecydowanie wygrywają pojazdy z uniwersalną przegrodą czołową, która ogranicza ingerencję w konstrukcję auta do minimum.

(cały tekst już w grudniowy wydaniu Magazynu Wałcz!)

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *