Od czego zależy koszt wynajmu mini żurawia? Przewodnik budowlany

  • 07.01.2022, 08:32
Od czego zależy koszt wynajmu mini żurawia? Przewodnik budowlany
Mini żuraw budowlany to sprzęt, który cieszy się rosnącą popularnością nie tylko na budowach dużych osiedli i obiektów użytkowych, ale też na budowach domów jednorodzinnych u prywatnych inwestorów. Nierzadko zdarza się jednak, że wykorzystanie pełnowymiarowego żurawia czy dźwigu okazuje się niemożliwe lub zbyt kosztowne. Wtedy wersja mini staje się doskonałym rozwiązaniem. Zmieszczą się tam, gdzie jest zbyt ciasno, zabudowa jest zbyt gęsta lub budowa odbywa się w centrum miasta. Mniejsze modele wciąż jednak wyróżniają się dużą ładownością i wcale nie takim małym zasięgiem. Również wynajem takiego sprzętu bywa znacznie tańszy. Co wpływa na cenę najmu?

Mini żuraw - wynajem, cena niewidoczna na stronie - dlaczego?

Bardzo często zdarzają się takie zapytania od klientów. Wiemy, że jest taniej, ponieważ mini żuraw jest łatwiejszy w transporcie dzięki gąsienicom, ale nie wiemy ile to dokładnie kosztuje. Łatwo zrozumieć konsternację klienta chcącego znaleźć dla siebie odpowiednią ofertę. Oczywiście, że chce je porównać i wybrać tę najkorzystniejszą, nie tylko pod względem cenowym, ale i pod względem jakości świadczonej usługi. Dlaczego zatem tak trudno znaleźć cenę na stronie firmy? Z bardzo prostej przyczyny - każde zlecenie jest inne. Dotyczy innego zakresu prac, ale też innej lokalizacji. Dlatego też zwykle wyceny są wykonywane indywidualnie. To jednak dobra wiadomość, ponieważ klient otrzymuje ofertę skrojoną na miarę swoich potrzeb. Nie przepłaca trzymając się cennika, który nie zawsze odpowiada jego oczekiwaniom. Szukając mini żurawia na wynajem, warto odwiedzić https://dzwigamy.com/mini-zurawie/.

Mini żuraw - wynajem, koszt i co na niego wpływa?

Przede wszystkim jest to jaki model mini żurawia wybieramy i jakie są jego parametry techniczne. Dobór sprzętu musi być dopasowany do rodzaju zlecenia, ale i do oczekiwań cenowych klienta. Dalej znaczenie ma lokalizacja prac. Im dalej od bazy, tym wyższa będzie cena za wynajem ze względu na wyższe koszty dojazdu. Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę jest też stopień trudności otoczenia - jeśli zlecenie będzie wymagało wielu skomplikowanych manewrów, koszt może wzrosnąć. Rodzaj ładunku - im droższy ładunek, jaki będzie miał do przetransportowania żuraw, tym cena jego wynajmu będzie wyższa. Dotyczy to między innymi szklanych elementów, ale też drogiego wyposażenia obiektów.

Czas i ilość ładunku do przeniesienia za pomocą mini żurawia to ostatni aspekt wpływający na koszt wynajmu. Im dłuższy czas wykonywania usługi, tym wyższy koszt. Dlatego podczas rozmowy z doradcą warto podać każdy szczegół dotyczący naszego zlecenia.

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe