UAZ szykuje nowy model. Ma być jak Land Cruiser

  • 05.04.2019, 07:44 (aktualizacja 10.04.2019, 23:26)
UAZ szykuje nowy model. Ma być jak Land Cruiser UAZ Patriot. Czy następca okaże się strzałem w dziesiątkę?
Legendarna terenówka z Uljanowska już jest przygotowana do prezentacji nowej rodziny pojazdów. Będzie opierała się na rozwiązaniach znajdujących się w Toyocie Land Cruiser.

W fabryce w Zawołżsku należącej do koncernu Sollers rozpoczęto przygotowania do uruchomienia produkcji nowych silników. Na samym początku wypuszczone maja być te standardowe dla przeciętnego mieszkańca, a dopiero w późniejszym czasie znajdą się silniki z turbodoładowaniem. Określono już datę produkcji pierwszych egzemplarzy, które w sprzedaży mają pojawić się już na przełomie roku 2020-2021.  Silniki z nowego konceptu będą trafiać także do obecnych modeli UAZa - Huntera i Patriota. 

Wprowadzenie nowego modelu może spowodować  zakończenie produkcji modelu Patriot, który oferowany jest klientom od 2005 roku (bazuje na UAZie Simbir 3162 produkowanym od roku 2000). W ofercie pozostać ma - uzbrojony w nowe silniki - UAZ Hunter będący nieco tylko zmodernizowaną odmianą UAZa 469 produkowanego od 1972 roku. Bardzo zadziwiające posuniecie, gdy weźmiemy pod uwagę, że od początku roku rosyjscy dealerzy UAZa sprzedali klientom zaledwie 164 egzemplarze Huntera! Flagowy model, co ma być wycofany sprzedano w ilości 1432 sztuki i to ten model stał się doskonały na  rosyjskie warunki. Czy to dobra decyzja na zmianę? Czas pokaże i pierwsze testy, które zaprezentujemy także na naszym portalu.

PK

 

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe