Wypożyczony Ford zwrócisz w łatwiejszy sposób. Nowość AVIS.

  • 08.09.2019, 09:12 (aktualizacja 08.09.2019, 09:16)
Wypożyczony Ford zwrócisz w łatwiejszy sposób. Nowość AVIS.
Warszawa 2 września 2019 – Avis Budget Group ogłosił nawiązanie porozumienia z Ford Commercial Solutions. Dzięki współpracy we flocie wypożyczalni Avis i Budget w całej Europie znajdzie się 14 tys. aut połączonych marki Ford. To element rozwoju technologii aut we flotach obydwu marek na całym świecie, również w Polsce.

 

  • Osoby wynajmujące samochody marki Ford w wypożyczalniach Avis Budget Group w Europie wkrótce będą mogły odebrać i zwrócić pojazd w łatwiejszy sposób.

 

  • Ponad 4 tys. aut Forda we flocie Avis Budget Group w 2019 roku będą pojazdami połączonymi. Z kolei w 2020 roku liczba ta wzrośnie o dodatkowe 10 tys. samochodów.

 

Dzięki technologii samochodów połączonych, polegającej na połączeniu pojazdu z internetem i zastosowaniu rozwiązań chmurowych, klienci Avis mogą zarządzać całym procesem wynajmu za pomocą aplikacji mobilnej. Dotyczy to m.in. wyboru samochodu, dodatkowego wyposażenia czy wydłużenia okresu wynajmu za pomocą smartfona.

 

Dodatkowo, połączone pojazdy marki Ford umożliwią uzyskiwanie bieżących danych dotyczących użytkowania auta np. ilości przejechanych kilometrów, zużycia paliwa, stanu technicznego. Z perspektywy klienta, oznacza to skrócenie procesu zwrotu samochodu. Sam Avis Budget Group uzyskuje w ten sposób informacje potrzebne do efektywnego zarządzania flotą w szybszy i łatwiejszy sposób.

 

Ford Commercial Solutions dostarcza urządzenia telematyczne, instalowane w pojazdach marki, dzięki którym Avis Budget Group będzie mogło połączyć auta we flocie w szybszy i tańszy sposób. Ponad 4 tys. samochodów Ford flotach Avis i Budget będą samochodami połączonymi, a do końca lata 2020 dołączy do nich dodatkowych 10 tys. takich pojazdów.

 

- 35 tysięcy samochodów połączonych w Stanach Zjednoczonych i kolejne 14 tys. takich pojazdów w Europie potwierdza naszą bliską współpracę z Ford Commercial Solutions. Jest to również znaczący krok w kierunku osiągnięcia naszego celu, jakim jest posiadanie w pełni połączonej floty – stwierdził Valerie Chenivesse, Fleet Services Director – International, Avis Budget Group. – Samochody połączone pozwalają na zwiększenie efektywności naszego biznesu, a klientom ułatwia korzystanie z usług Avis i Budget. Cieszymy się ze współpracy z firmą, która podziela nasz cel, jakim jest rozwój innowacji związanych z mobilnością – dodaje.

 

W celu połączenia urządzeń telematycznych Ford Commercial Solutrions wykorzystuje Transportation Mobility Cloud (TMC) od Autonomic (Transportowa Chmura Obliczeniowa) – platformę, umożliwiającą przepływ informacji do i z wbudowanego modemu w aucie. Dzięki temu Ford Data Services wykorzystuje zamontowane w pojeździe urządzenia do pobierania danych bezpośrednio z TMC, bez konieczności instalowania sprzętu innych firm. Dane są następnie przekazywane w łatwy sposób do systemu informatycznego właściciela floty poprzez TMC.

 

Ford Data Services dzięki TMC pozwala na połączenie całej floty w czasie rzeczywistym i zbieranie kluczowych danych. Dzięki temu rozwiązaniu dane są łatwo dostępne, co ułatwia zarządzanie flotą i zwiększa efektywność usług dla klientów i partnerów – stwierdził Dave Phatak, director of Ford Commercial Solutions, Europe. – Cieszymy się ze współpracy z Avis Budget Group, która planuje na koniec 2020 roku mieć w pełni połączoną flotę – podkreślił.

 

Zadaniem Ford Commercial Solutions, działającego w ramach Ford Smart Mobility LLC jest poprawa efektywności flot samochodów poprzez oferowanie urządzeń pozwalających na zbieranie danych, które są następnie weryfikowane przez inżynierów Forda. Więcej informacji na temat Ford Commercial Solutions: www.commercialsolutions.ford.com.

 

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe