Nowoczesny elektryczny maluch — Uniti One

  • 20.10.2019, 21:00 (aktualizacja 01.08.2022, 11:43)
Nowoczesny elektryczny maluch — Uniti One
To niestety nie jest Polska produkcja, ale Szwedzka, jednak można uznać, że wygląda jak Polski żart rynku elektromobilności. Czy to jest coś warte?

 

Rozwój rynku samochodów elektrycznych jest faktem, którego nikt już nie zatrzyma. Duże koncerny są coraz mocniejsze, ale zawsze może być jakiś folklor. To, że powstaje coś poza największymi gigantami motoryzacji, to się chwali, ale czy ten folklor rynku elektrowozów nie będzie zajeżdżał paszkwilem, jak sfermentowany wiejski ser w zagrodzie? Przed wami Uniti One.

Jeśli jednak przyjrzymy się bliżej Uniti One, to może faktycznie ma to jakiś głębszy sens i jest to dobre wypełnienie na rynku? Przecież nie konkuruje z Teslą, ale z... no właśnie z kim? Mały, niedrogi i elektryczny. Znając patriotyzm motoryzacyjny Szwedów, to szaleństwo może się udać.

 Uniti One może pogrozić palcem takim modelom jak VW up!  Smart EQ. Różni się od nich tym, że ma 3-osobowy wariant, a to nie jest spotykane i powszechne w samochodach osobowych, tym bardziej, że nie siedzisz obok kierowcy jak w Multipli. Jeden fotel jest dla kierowcy, który ma mieć spokój i skupienie, a z tyłu znajduje się podwójne siedzenie. Cena to około 90 tysięcy złotych po przeliczeniu ceny w euro, a bateria 12kWh ma dać 120km zasięgu. Dorzucając 12tysięcy złotych (po przeliczeniu), można dokupić baterię 2 razy mocniejszą, na 250 kilometrów drogi.. Moc 68 koni, rozpędza pojazd do setki w 10s, a moment obrotowy to 85Nm. Wygląd może zachwycić lub nie, na pewno jest oryginalny. Płaskie felgi są ciekawe, ale ze względów aerodynamicznych. Postawiono na maksymalną ergonomie, a fascynaci Google Android będą zachwyceni kompatybilnością  pojazdu z tym systemem. Gdzie kupić? Niestety nie będzie on raczej dostępny w Polsce, bo klient w naszym kraju jest bardziej wybredny, ale w pierwszej połowie 2020 roku będą mieli okazję nabyć go Szwedzi. Na razie nie trafił jeszcze nawet do testów i na targi, ale może to będzie jakiś hit miejski? Trudno dziś ocenić.

 

html_html

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Franz
Franz 21.10.2019, 07:06
Ładny

Pozostałe