Lecytyny sojowe i nie tylko – kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o lecytynie

  • 30.04.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Lecytyny sojowe i nie tylko – kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o lecytynie
Lecytyna to coś, o czym wbrew pozorom słyszało niewiele osób. Chociaż jednym z jej źródeł jest na przykład soja, ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. A szkoda, bo to niezwykle ważny składnik dla każdego organizmu. Powinniśmy nie tylko dostarczać ją w formie spożywanych posiłków, ale często także przyjmować w formie suplementu. Dlaczego? Odpowiedź poznasz w tym artykule!

Lecytyny sojowe – co to takiego?

Niewiele osób wie, że lecytyna jest składnikiem naturalnie występującym w komórkach ludzkiego ciała. To mieszanina związków, z których większość jest lipidami. Najlepszym jej źródłem są specjalne suplementy, które należy przyjmować zgodnie z zalecaną dawką. Co bardzo ważne, lecytyna zawiera niezwykle cenne kwasy omega-6, które doskonale wpływają na funkcjonowanie organizmu. Niestety nie zawsze występują one w spożywanych posiłkach we właściwych proporcjach. W tym przypadku jest inaczej – lecytyna dostarcza kwasy omega-6, które mają szansę realnie wpłynąć na koncentrację oraz pamięć. Z tego względu często wykorzystuje się ją podczas leczenia Alzheimera. Warto jednak wiedzieć, że nie działa ona natychmiastowo. Należy przyjmować ją przez około 3 miesiące, by zobaczyć pierwsze efekty.

Lecytyny sojowe dla zdrowia i urody

Lecytyny sojowe to coś, co powinni przede wszystkim przyjmować uczniowie, studenci oraz osoby pracujące umysłowo. Tak jak pokrótce zostało wspomniane, pozytywnie wpływają na pamięć i koncentrację, co znacznie ułatwia proces uczenia się czy skupienie na pracy. Lecytyna wspomaga przekazywanie impulsów do mózgu, bezpośrednio oddziałując na układ nerwowy. Co ważne, wspiera również psychikę, dzięki czemu w realny sposób pomaga wyleczyć depresję. Poza tym reguluje poziom cholesterolu i chroni układ krwionośny przed powstawaniem zakrzepów. Dobrze stosować ją, gdy istnieje ryzyko marskości wątroby czy innych schorzeń tego narządu. Lecytyny sojowe bowiem zapobiegają otłuszczeniu i zwłóknieniom wątroby. Oddziałują na organizm od wewnątrz, ale także mogą poprawić stan cery oraz włosów. Lecytyna jest często wykorzystywanym składnikiem kosmetyków, ponieważ działa odmładzająco i przeciwtrądzikowo. Wygładza cerę, sprawiając, że prezentuje się zdecydowanie lepiej niż przed rozpoczęciem suplementacji.

Lecytyny sojowe – jak wprowadzić je do diety?

Analizując powyższe korzyści wynikające z suplementacji lecytyny, warto zastanowić się nad tym, jak można wprowadzić ją do swojej diety. Składnik ten występuje między innymi w jajach, kiełkach pszenicy, pieczywie pełnoziarnistym i soi. Jednak warto uzupełnić zapotrzebowanie suplementami. Lecytyny sojowe w formie surowca znajdziesz na stronie https://oqema.pl/aktualnosci/lecytyna-sojowa-rzepakowa-slonecznikowa-w-stalej-ofercie-overlack. Pamiętaj, by nie przekroczyć zalecanej dawki. Dorosły człowiek powinien dziennie spożywać dawkę lecytyny wynoszącą 2 gramy. W okresie wzmożonego zapotrzebowania będzie to 6 gramów dziennie. Przy większych problemach zdrowotnych warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji.

 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: