
Lecytyny sojowe – co to takiego?
Niewiele osób wie, że lecytyna jest składnikiem naturalnie występującym w komórkach ludzkiego ciała. To mieszanina związków, z których większość jest lipidami. Najlepszym jej źródłem są specjalne suplementy, które należy przyjmować zgodnie z zalecaną dawką. Co bardzo ważne, lecytyna zawiera niezwykle cenne kwasy omega-6, które doskonale wpływają na funkcjonowanie organizmu. Niestety nie zawsze występują one w spożywanych posiłkach we właściwych proporcjach. W tym przypadku jest inaczej – lecytyna dostarcza kwasy omega-6, które mają szansę realnie wpłynąć na koncentrację oraz pamięć. Z tego względu często wykorzystuje się ją podczas leczenia Alzheimera. Warto jednak wiedzieć, że nie działa ona natychmiastowo. Należy przyjmować ją przez około 3 miesiące, by zobaczyć pierwsze efekty.
Lecytyny sojowe dla zdrowia i urody
Lecytyny sojowe to coś, co powinni przede wszystkim przyjmować uczniowie, studenci oraz osoby pracujące umysłowo. Tak jak pokrótce zostało wspomniane, pozytywnie wpływają na pamięć i koncentrację, co znacznie ułatwia proces uczenia się czy skupienie na pracy. Lecytyna wspomaga przekazywanie impulsów do mózgu, bezpośrednio oddziałując na układ nerwowy. Co ważne, wspiera również psychikę, dzięki czemu w realny sposób pomaga wyleczyć depresję. Poza tym reguluje poziom cholesterolu i chroni układ krwionośny przed powstawaniem zakrzepów. Dobrze stosować ją, gdy istnieje ryzyko marskości wątroby czy innych schorzeń tego narządu. Lecytyny sojowe bowiem zapobiegają otłuszczeniu i zwłóknieniom wątroby. Oddziałują na organizm od wewnątrz, ale także mogą poprawić stan cery oraz włosów. Lecytyna jest często wykorzystywanym składnikiem kosmetyków, ponieważ działa odmładzająco i przeciwtrądzikowo. Wygładza cerę, sprawiając, że prezentuje się zdecydowanie lepiej niż przed rozpoczęciem suplementacji.
Lecytyny sojowe – jak wprowadzić je do diety?
Analizując powyższe korzyści wynikające z suplementacji lecytyny, warto zastanowić się nad tym, jak można wprowadzić ją do swojej diety. Składnik ten występuje między innymi w jajach, kiełkach pszenicy, pieczywie pełnoziarnistym i soi. Jednak warto uzupełnić zapotrzebowanie suplementami. Lecytyny sojowe w formie surowca znajdziesz na stronie https://oqema.pl/aktualnosci/lecytyna-sojowa-rzepakowa-slonecznikowa-w-stalej-ofercie-overlack. Pamiętaj, by nie przekroczyć zalecanej dawki. Dorosły człowiek powinien dziennie spożywać dawkę lecytyny wynoszącą 2 gramy. W okresie wzmożonego zapotrzebowania będzie to 6 gramów dziennie. Przy większych problemach zdrowotnych warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji.
Mam diesla od nowego i jestem zadowolony, spala 4,5 - 5 litrów ale warunek : jeżdżę na Verwie więc nie...