Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem czy bez?

 • 14.10.2021, 15:00
 • Grupa Tipmedia
Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem czy bez?
Na rynku jest obecnie coraz więcej modeli oczyszczaczy powietrza, które mają dodatkową funkcję, jaką jest nawilżanie powietrza. Nawilżone powietrze ułatwia zasypianie, wpływa korzystnie na jakość snu oraz ułatwia oddychanie alergikom, jak również podczas choroby. Czy oczyszczacze powietrza z nawilżaczem, to dobry pomysł i czy warto zainwestować w tego typu urządzenie?

 

Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem tak czy nie?

Oczyszczacze powietrza, które oprócz oczyszczania i poprawy jego jakości, dodatkowo nawilżą powietrze, mogą być nieocenionym sprzętem w każdym domu, czy nawet biurze. Jakie są zalety a jakie wady modeli z funkcją nawilżania?

Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem zalety:

 • Jeden sprzęt dwie funkcje- oczyszczacze powietrza z nawilżaniem nie tylko zadbają o jakość powietrza w naszym domu, co szczególnie w sezonie grzewczym będzie najlepszym rozwiązaniem, ale dzięki dodatkowej funkcji, jaką jest nawilżanie, doskonale je nawilżą. Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem to dwa w jednym, a więc możliwość zaoszczędzenia pieniędzy i wolnej przestrzeni w domu.

 • Nawilżone powietrze jest nieocenione podczas sezonu grzewczego, kiedy to działanie kaloryferów dodatkowo je osusza.

 • Za suche powietrze nie sprzyja alergikom, oraz osobom podczas choroby.

 • W pomieszczeniu, w którym działa oczyszczacz z funkcją nawilżacza zasypia się łatwiej, a jakość snu znacznie się poprawia.

Oczyszczacze powietrza z nawilżaczem wady:

 • zdarza się, że modele, które mogą nawilżać powietrze są nieco głośniejsze od takich bez nawilżacza,

 • konieczność kontroli poziomu wody w zbiorniku,

 • oczyszczacze powietrza z nawilżaczem mogą być nieco droższe od tych bez tej dodatkowej funkcji.

Oczyszczacze i nawilżacze Sharp

Sharp to jeden z wiodących producentów oczyszczaczy powietrza. Oczyszczacze i nawilżacze Sharp cieszą się dość dużą popularnością, dzięki czemu firma stale rozwija tę gałąź swojej działalności, a my jako użytkownicy możemy cieszyć się dostępem do coraz nowszych, lepszych i wydajniejszych urządzeń. Jeśli leży nam na sercu dobro planety, również nie musimy mieć w tej kwestii wątpliwości, jeśli chodzi o tego japońskiego producenta, ponieważ cała polityka firmy w dużej mierze stawia na ochronę i dbałość o środowisko. Sprzęt filtrujący powietrze Sharpa to nie bez powodu lider w branży, klientom proponuje naprawdę duży wybór sprzętu do tego na niemal każdą kieszeń, te prostsze urządzenia można kupić już w cenie 500 zł, a te najbardziej zaawansowane za ok. 4500 zł. Jedną z ogromnych zalet oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza Sharp jest jakość wykonania, ale również niezwykle prosta i intuicyjna obsługa sprzętu.

Cieszące się dużą popularnością oczyszczacze i nawilżacze powietrza Sharp:

 • SHARP KC-G40EUW Oczyszczacz z nawilżaczem

 • SHARP KC-A50EUW Oczyszczacz z nawilżaczem

 • SHARP KI-G 75 EUW Oczyszczacz z nawilżaczem

 • SHARP KC-D40EUW Oczyszczacz z nawilżaczem

Podsumowanie

Niezależnie czy zdecydujemy się na oczyszczacza powietrza z funkcją nawilżania, czy bez przed ostatecznym wyborem, powinniśmy zastanowić się przede wszystkim, do jakiego pomieszczenia, szukamy oczyszczacza, oraz w jakim celu go kupujemy, czy mieszkamy w miejscowości z wysokim stopniem smogu w powietrzu, czy mamy w domu alergika, dzieci, czy może zależy nam na pozbyciu się także brzydkich zapachów. Kupując oczyszczacze powietrza, warto dobrze przemyśleć zakup i najlepiej dokonać go w profesjonalnym sklepie, gdzie kupimy dobry sprzęt z gwarancją.

 

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: